Sesja noworodkowa Tychy – usypianie noworodków

Wiele osób pyta nas, jak to możliwe, że na naszych zdjęciach dzieci są takie grzeczne, często śpią i zdają się nie sprawiać problemów. Nic bardziej mylnego! Sesje noworodkowe to przede wszystkim umiejętność wychwycenia momentu, która dodatkowo musi być wspomagana przeróżnymi sposobami na usypiania i uspokajanie maluszków. Tym razem chcemy Wam opowiedzieć, jak to zrobić. Zapraszamy też na wyjątkowe przeżycie, jakim jest sesja noworodkowa w mieście Tychy!

Otoczenie

Sesja noworodkowa Tychy

Sesja noworodkowa wykonywana jest w naszym rodzinnym mieście Tychy, w naszym studiu przy ulicy Żwakowskiej. Mimo, że dzieciątko jest na świecie dopiero kilka dni, to wizyta poza domem zazwyczaj jest dla niego dużym przeżyciem. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na to, żeby warunki był tak przyjemne i naturalne dla dziecka, jak to jest tylko możliwe.

Pierwszą rzeczą, o którą dbamy jest temperatura. Niezależnie od pory roku (chociaż w zimę należy zwrócić na to szczególną uwagę) staramy się utrzymać około 21-23 stopni. Mimo, że jest to dla dorosłych niezbyt komfortowa temperatura, nagi noworodek czuje się w niej dobrze, nie jest mu zimno. Daje to poczucie bezpieczeństwa, co jest kluczową sprawą w zadbaniu o jego dobre nastawienie do sesji.

Drugą rzeczą jest światło. Podczas sesji noworodkowej w studiu nie może być ani za ciemno, ani za jasno. W pierwszym scenariuszu dziecko może się bać, a w drugim może być rozdrażnione zbyt silnymi bodźcami. W zależności o pory dnia dostosowujemy ilość światła do potrzeb maluszka.

Ostatnią, jednak równie ważną, jeśli chodzi o otoczenie, rzeczą jest dźwięk. W brzuchu mamy maleństwo słyszy przede wszystkim bicie serca mamy oraz jednostajne szumy. Nasze sesje noworodkowe odbywają się w Tychach,  z dala od głównej drogi, dzięki czemu w studiu panuje cisza, którą staramy się wypełnić jednostajnym szumem wentylatorów lamp, oraz przydatnymi gadżetami jak miś szumiś, czy nawet aplikacje na telefony z białym szumem.

Owijki

Sesja noworodkowa Tychy owijka

Jednym z najlepszych sposobów, na uspokojenie dziecka jest zapewnienie warunków tak mocno zbliżonych do tych, które miała jeszcze w brzuszku mamy, jak to tylko możliwe. Pomijając otoczenie, o którym pisaliśmy wcześniej, skutecznym rozwiązaniem są owijki. Kiedy owijamy dziecko owijką w coś w rodzaju kokonu, ma ono wrażenie, że znowu jest w takiej pozycji, jak przed narodzinami. Jest to kolejny element, który rozwija poczucie bezpieczeństwa u dziecka. A czujące się bezpiecznie dziecko, to śpiące i spokojne dziecko. Czyli własnie to, na czym nam zależy!

I najważniejsze

Sesja noworodkowa Tychy rodzice

Jednak wszystko, co możemy zrobić jest niczym, w porównaniu z siłą rodziców. W końcu na sesję noworodkową do Tychów dziecko nie przyjedzie samo! Kiedy owijki, uspokajające szumy zawodzą, niezawodnym sposobem jest dotyk rodziców. Nic tak nie zatrzymuje płaczu, jak mama, która bierze maleństwo na ręce i je przytula. Albo tata, który przytrzyma te uciekające rączki i przewinie. I chociaż sesja noworodkowa w naszym studiu w Tychach ma być dla Was chwilą odpoczynku, to drodzy rodzice: jesteście wielcy, bez Was nie dalibyśmy sobie rady!

Scroll to top